Старый блог

Напевно, багато хто вже чули про те, що громадяни, які не бажають орати на дядька, можуть звернутися в центр зайнятості і там отримати маленькі підйомні на бізнес — 60 тисяч (хто не чув — див. тут написано докладно). Я збираюся в наступаючому році реєструватися як ПІДПРИЄМЕЦЬ, так що потихеньку з’ясовую інформацію.

Сьогодні спілкувався в асьці з одним хлопцем, який вирішив отримати ці 60 штук. Справу було вже давненько, але навряд чи з тих пір щось змінилося. Якщо коротко, то ці підйомні того не варті.

Ну а якщо детально, то:

 • Хлопцеві довелося відсидіти величезну чергу, щоб стати на облік як безробітному.
 • Потім його довго ганяли по кабінетах, намагаючись знайти відповідального за підтримку ІП (програми самозайнятості) чиновкика.
 • Потім він два рази переписував заяву.
 • Потім йому сказали — іди додому, чекай, зателефонуємо.
 • Ну, це все ще більш-менш нормально. Приколи починаються далі. Через пару неделек набралася група таких як він, і їх почали вчити бізнесу. А чо, справа хороша. Звичайно гарний, тільки вчили їх такі ж чиновники, які читали з папірця лекції з підручника по економіці двадцятирічної давності. Не ходити на курси було не можна — інакше грошей не дають.

  Закінчилось все це “захистом” бізнес-проекту — тобто майбутні підприємці виступали перед важливо надувающими щоки чиновниками. Та ще сценка була, деякі проекти були забраковані — і на думку учасників курсів, далеко не найгірші. Кращим був визнаний мегагениальный проект щось на кшталт “купити за 150 тисяч деревообробний верстат і найняти 2 людина робити вагонку”.

  Але свої гроші хлопець зрештою отримав. Не так давно звітував у їх витрачанні — окрема пісня.

  Загалом, на вибивання денюжек від держави пішло стільки часу, що нещасні 60 штук простіше було заробити, розвантажуючи вагони або тупо зробивши кілька сайтів на замовлення.

  Такі справи.

  Читайте також
  Складно займатися бізнесом?
  Ні, ця стаття – не істина в останній інстанції. Не чекайте всеосяжного відповіді на питання на кшталт “чи можу я займатися…
  Бізнес на лохах
  Без лоха жизнь плоха, чи не так?
  Чесно, мене вражає, скільки останнім часом розплодилося бізнесів,…

  Варто інвестувати в акції?
  Напевно, сьогодні мені попалася двадцята за рахунком стаття з подібною назвою. Автор багатослівно розписує всі плюси і…
  Розробка бізнес-ідеї
  Деяким людям не доводиться ламати голову над розробкою бізнес-ідеї – у них є хобі, яке може приносити день…