Подбор персонала

Щоб уникнути плинності кадрів або не виявити раптом на ключових позиціях фірми недостатньо компетентних співробітників, при підборі персоналу необхідно дотримуватися кількох правил і принципів.

Найголовніше — це планування кадрової політики

Підбір персоналу починається з вивчення кадрових потреб компанії та її ресурсів. Набір співробітників повинен зіставлятися з бізнес-планом і проходити з урахуванням майбутнього розвитку фірми, напрямків її розширення. Не варто призначати висококваліфікованих фахівців на низькі посади чи, навпаки, навантажувати недостатньо професійних співробітників обов’язками, з якими вони свідомо не впораються.

До опису і створення вакантного місця потрібно підходити з усією серйозністю: грамотні фахівці не стануть працювати в поганих умовах чи з маленькою зарплатою. Претендентам на посаду необхідно надати достовірну інформацію про майбутню роботу, щоб через деякий час вони не пішли за власним бажанням із-за невідповідності власних уявлень про посади вимогам фірми.

Правильно складені вимоги залучать більшу кількість кандидатів — багато не стануть подавати резюме або з’ясовувати подробиці роботи, якщо спочатку чітко не вказані посадові обов’язки.

Потреба в працівниках в значній мірі залежить від етапу розвитку фірми. Якщо підприємство тільки починає розкручуватися, краще набирати ініціативних людей, здатних до нестандартного мислення та прийняття власних рішень. Надалі знадобиться команда досвідчених і кваліфікованих працівників, а в кризові моменти потрібно робити упор на активний персонал з підвищеною опірністю до стресів.

Інші важливі моменти

Особливу увагу на тандеми. З особливою обережністю слід ставитися до прийому на роботу співробітників, які вже працювали разом: з одного боку, це обставина може стати хорошим фундаментом для командної роботи, з іншого — сприяти розвитку неформальних відносин і знизити ефективність роботи. Зокрема, це стосується прийняття на роботу родичів та друзів.

При підборі персоналу необхідно приділяти увагу не тільки рівнем професійних знань і навичок кандидата, але і його особистим якостям і психологічним особливостям. Вміння тверезо мислити і бажання вчитися часто приносять набагато більше користі, ніж академічні знання.

Виключіть особисті уподобання!

Постарайтеся мінімізувати ризик упередженого відношення: людина, недолюблює довге волосся у чоловіків і небайдужий до жінок, може підсвідомо прийняти рішення на основі особистої симпатії чи антипатії. Щоб уникнути подібних промахів, кадрові служби повинні узгоджувати свою роботу з керівниками всіх підрозділів фірми, і — в ідеалі — володіти знаннями з психології та соціології.

Невеликим фірмам, які не мають власного відділу кадрів, в успішному підборі персоналу можуть допомогти спеціальні кадрові агентства, які володіють широкими можливостями для пошуку підходящих фахівців.

Читайте також
Рекрутинг: основні методи і принципи
Слово «рекрутинг» в перекладі з французької мови означає набирати, залучати на службу. В даний час…
Прийом на роботу іноземця: порядок оформлення, нюанси
Прийом на роботу громадян іншої держави давно перестав бути чимось дивним, але все одно порядок оформлення док…
Співбесіда з використанням проективних питань: інструкція
Дуже часто на інтерв’ю здобувач, намагаючись виставити себе в кращому світлі, щиро відповідає не на всі питання. Интервь…
Як шукати співробітників: головні способи
Які використовувати джерела та застосовувати методи пошуку персоналу залежить від прийнятої на підприємстві кадрової політики, до…