Подбор персонала

Перш ніж приступити до відбору персоналу, необхідно чітко сформулювати вимоги до якостей і навичок працівника, щоб відразу ж відсіяти претендентів, що не володіють мінімальним набором необхідних характеристик. Грамотно складене оголошення про вакантної посади здатне заощадити багато часу і допоможе уникнути спілкування з непотрібними людьми.

1. Складаємо список кандидатів

З допомогою телефонних інтерв’ю складається список кандидатів, серед яких згодом буде проводитися первинний відбір передбачає вивчення резюме і тестування.

2. Особливу увагу резюме

Резюме кандидата, його анкетні дані, здатні дати схематичне уявлення про здатність виконувати певні функції, але орієнтовані на минуле і не дають ніяких відомостей про його нинішніх здібності до професійного зростання і психологічному стані.

3. Перевіряємо знання та вміння

Тестування дозволяє оцінити знання і компетентність кандидатів з урахуванням особливостей майбутньої посади, але буває занадто умовним, нерідко вимагає участі фахівців і не дає повного уявлення про людину. При підборі персоналу застосовуються тести на професійні знання і навички, рівень розвитку інтелекту, на наявність та вираженість певних особистісних якостей.

Співбесіду і наведення довідок

З кандидатами, що пройшли первинний відбір, проводиться співбесіда, мета якого — визначити, наскільки майбутній працівник відповідає портрету ідеального працівника саме цієї організації, його здатність слідувати посадовим інструкціям, уживатися з колективом, активність і схильність до професійного зростання. В ході співбесіди кандидат має можливість оцінити майбутню роботу, зарплату, перспективи підвищення — і визначитися, чи відповідає пропозицію підприємства його очікуванням і запитам. Сценарій співбесіди краще продумати заздалегідь — це допоможе більш об’єктивно порівняти кандидатів.

Якщо результати співбесіди задовольнили обидві сторони, наступним етапом стає наведення довідок про кандидата. Збирається інформація з минулих місць роботи: можна поговорити з людьми, контактировавшими з кандидатом в минулому, його колишніми колегами. Однак не варто звертатися за інформацією в організації, звідки людина ще не звільнився — інформація буде негативно забарвленої.

Рекомендаційні листи, надані самим кандидатом, навряд чи будуть містити достовірні відомості. Щоб отримати об’єктивну характеристику з попереднього місця роботи, краще надіслати офіційний запит зі списком питань, які ви хотіли б уточнити, чи переговорити з колишнім керівником потенційного працівника по телефону, заздалегідь заручившись згодою кандидата на перевірку рекомендацій.

Не забуваємо про випробувальний термін

Хорошу можливість оцінити кандидата дає прийом на роботу з випробувальним строком, протягом якого працівник виконує весь обсяг обов’язків, але може бути звільнений, якщо результати незадовільні.

Читайте також
Headhunting. Що це таке і коли вам без нього не обійтися
Слово «headhunting» в перекладі з англійської мови означає дослівно «полювання за головами». За сво…
Оцінка мотивації працівника на співбесіді
Підбираючи персонал на вакантну посаду, роботодавець визначає, які якості є основними для працівника. Одн…
Підбір та наймання тимчасового персоналу: особливості
Підприємства, основна діяльність яких безпосередньо залежить від сезонних коливань споживчого попиту, дуже часто…
Безкоштовне розміщення вакансій: кращі сайти
Підбір персоналу для будь-якого роботодавця займає чималу кількість часу. Справа в тому, що довірити таке ответственн…